Focsani Forum
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

mesteri sau firme?

In jos

mesteri sau firme? Empty mesteri sau firme?

Mesaj  Casa De Licitatii Sam Apr 09, 2011 12:08 pm

Oare merita sa apelam la mesterii din ziare care ne dau un pret mai mic?
Sau ar trebui sa platim mai mult pentru garantia caliatatii oferite de o firma?

Am vazut multe perosne care se au apelat la mesteri din ziare si au fost dezamagiti, trebuind sa plateasca cat li se cere si fara a avea o garantie legat de profesionalismul lor. Dar am vazut si persoane care au preferat sa platesca mai mult la o firma specializata si la final nu au fost multumiti.

Cine imi poate garanta seriozitatea?
Cum pot alege pe cei mai seriosi la un pret cat mai bun?

Acestea sunt doua din intrebarile la care am incercat sa gasesc raspuns.
Raspunsul gasit de mine a fost: de la clienti. Clienti sunt cei mai in masura sa ne spuna daca cel pe care il primim in casa noastra, ne ia banii degeaba sau nu.
Automat m-am intrebat unde ii gasesc. Va dati seama ca raspunsul a fost nicaeri. Nu am unde ii gasi sau unde sa aflu parerea lor.
asa ca am spus de ce sa nu fac o baza de date care sa imi ofete toate aceste lucrui, asa a luat fiinta www.casadelicitatii.com
Aici fiecare persoana isi poate face cont si poate organiza gretuit o licitaie pentrut orice vrea el sa faca in casa, plus ca anunta exact bugetul care il are alocat pentru lucrare. Firmele, mesteri vor face oferte si clientul poate afelege ce oferta ii place cel mai mult.
Cum am rezolvat problema seriozitatii? Prin posibilitatea de a verifica profilul de prezentare a celui care a facut oferta. Loc unde gasiti note pe care le-a primit de la alti clienti la care a lucrat si comentarii de la acestia. Aceasta ajutand sa alegeti mai pertinet cine va face lucrarea. iar daca ati ales pe cineva si se dovedeste ca ce oferat v-a fost facut pe net nu este respectata putei reveni pe site si sa cereti reluarea licitatiei schimbind mesterul

Acum intrebarea este: Ce sa alegem mesteri sau firme?
Casa De Licitatii
Casa De Licitatii

Mesaje : 1
Data de înscriere : 09/04/2011

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum